Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün karınin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda kusurlu görmüş olduğunüz bir fehva evet da hatalı bir ıstılah varsa lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın kök sorunlevini adına getiren cins bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla bileğişçilikmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki mebdelığın aşırı ısınmasını önlemek muhtevain sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Kafalık): Atomizerin kucakindeki bu serlık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: çarpık çurpukçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğaksiyontirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza gelen bıkkın tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlangıçlayanlar bağırsakin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlangıçlık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin şu denli doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı külliyen berhavaaltıp temizlenmelidir.

H

Head: çıbanlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper E Sigara Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli mevsim dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faik batarya ve bağan ohm bileğerlerine mevla ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında kâin nikotin nispetına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin Elektronik Sigara var ise bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne Elektronik Sigara maruz addır. Bobin solgunmına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyevi dahişiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Yaman yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmeseleebilen elektronik sigaraların amade zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solgunm şekline mevla olan bu tellerin lakırtıınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: çıbanlangıç Seti ilk sefer elektronik sigara kullanacaklar karınin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler ekseriya uygun fiyatlı ve yararlanmaı cılız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). Mürtefi güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken bile yüce oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi durmadan likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede acılı tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile müşterek çoğunlukla zengin nebati gliserin orantıına sahip (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öbür ölçünlü atomizerlere bakarak elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şayeste ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi insan tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer başlangıçlığı veya bobin solgunmı olabilir. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt değkârtirilebilir mealındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Ambiyans Deliği – Genelde mod atomizerlerde esinti kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede muhtevainize çekeceğiniz hava miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt ayarıdır ve bunu kontrol etmenizi sağlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çetinte çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *